Zabudnuté heslo
   
Obchodné podmienky

 

Dočasne sme pozastavili možnosť objednania kníh do zahraničia kvôli nestabilnej situácii.

V prípade akýchkoľvek dotazov sa na nás obráťte a budeme sa Vám snažiť vyjsť v ústrety.Ďakujeme za pochopenie a držme si palce :-).


VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY

   Obchodné podmienky upravujú základné ustanovenia o podmienkach predaja a dodaní tovaru medzi predávajúcim (www.diderot.sk - DIDEROT s.r.o. , Eötvösova 59/2817 , Komárno 945 01 , Slovensko) a kupujúcim, vzťahujú sa na všetky objednávky uskutočnené medzi predávajúcim a kupujúcim prostredníctvom distribučných ciest, pokiaľ nie je dohodnuté inak.

Registrovanie zákazníka
    Na našom on-line kníhkupectve môžete nakupovať aj bez registrácie. Pri zaregistrovaní si však budete môcť kontrolovať staršie objednávky a získate pravidelné informácie o novinkách a zľavách na knižnom trhu – registrácia prebehne po vyplnení potrebných údajov. Možnosť "uloženia na poličku" je možná len pre registrovaných zákazníkov.

Objednávky

Pri každom titule je uvedaná dodacia doba. Knihy s dodacou dobou 1 - 3 dni /pracovné dni/ máme skladom v predajni a tituly s dodacou dobou 4 - 10 dní /pracovné dni/  zabezpečujeme u vydavateľa /doobjednávame ich/.


1.    POTVRDENIE OBJEDNÁVKY: Pri objednávaní prostredníctvom e-shopu zákazník automaticky obdrží potvrdenie o evidovaní objednávky, keď odošle objednávku z košíka.
2.    ZÁVÄZNÉ OBJEDNÁVKY: Zaväzné objednávky zaväzujú k odberu tovaru a slúžia aj ako rezervácia. Vybavujeme ich obratom. Bežná dodacia lehota je 2-10 pracovných dní, vo výnimočných prípadoch dlhšie.
3.    KNIHY NA POLIČKE : T.j knihy odložené „na poličke” slúžia na predbežný prehľad o plánovanom tovare na objednanie, avšak nezaväzuje tento tovar odobrať, zároveň však neslúži ani ako rezervácia. Funkcia „uložené na poličke“ má informačný charakter a môžete ju kedykoľvek upraviť alebo aj zrušiť.
 
Ceny a dodacia lehota
    Pre zákazníka sú platné ceny, ktoré boli uvedené v čase záväzného objednávania tovaru. Kníhkupectvo DIDEROT s.r.o. si vyhradzuje právo zmeny cien v závislosti od zmien cien určených od iných dodávateľov.
    Pre registrovaných zákazníkov ponúkame možnosť vyzdvihnúť si tovar priamo v našom kníhkupectve DIDEROT s.r.o. v Komárne, ušetríte si poštovný poplatok (táto ponuka je možná len pre registrovaných zákazníkov a je ju možné uskutočniť len vrámci Slovenskej republiky z bezpečnostých dôvodov), platba sa však môže uskutočniť vopred na účet /internetbanking/, alebo prebehne v hotovosti v predajni. Objednávka je vyzdvihnuteľná po preukázaní objednávkového čísla, ktoré Vám bude udelené automaticky po záväznom objednaní. Po spracovaní Vašej objednávky Vás upovedomíme emailom, že máte pripravenú objednávku na odber.

   Na doručovanie Vašich objednávok využívame služby Slovenskej pošty. Zásielky budú uložené na Vami vybratej pobočke Slovenskej pošty. Snažíme sa okrem zaujímavých zliav, ktoré Vám ponúkame, doručiť Vám tovar za výhodné poštovné.
    Ak Vám  oznámenie o uložení na pošte nebolo doručené ani do 7 dní po našom e-maili, kontaktujte prosím svoju dodávaciu poštu a nás na info@diderot.sk Bližšie informácie o Vašom balíku a dôvodoch nedoručenia Vám po preverení následne poskytneme e-mailom.

   Dodacia lehota ,ktorá je uvedená pri každom titule znamená, do koľkých  pracovných dní dané tituly expedujeme. K tejto dobe treba pripočítať bežne 2 pracovné dni, ktoré trvá doručenie objednávky ku Vám Slovenskou poštou.

 
Poštovné v SR
    Poštovné je účtované podľa hodnoty Vašej objednávky a spôsobu platby na území SR:

 

Poštovné
Typ doručenia
hodnota objednávky do 49 € hodnota objednávky nad 49

dobierka

elektronická platba

2,99 € zadarmo
osobný odber zadarmo zadarmo

 

   Pri každom titule je dodacia lehota, t.j. doba, za ktorú je kniha pripravená na zaslanie. Pri objednávaní kníh s rôznou dobou dodania, sa knihy automaticky „počkajú“, t.j. objednávka sa odošle až po jej skompletizovaní.

    Uvedené ceny platia pri odosielaní obyčajných zásielok na Slovensku a pri posielaní celej objednávky v jednej zásielke. Využívame služby Slovenskej pošty doporučený list 2. triedy a balík na poštu, kde si zásielku osobne vyzdvihnete.

 

Poštovné do zahraničia
    Platba na dobierku mimo územia SR nie je možná /z technických dôvodov nie je možný ani osobný odber/.  Pri doručovaní zásielok do ostatných krajín je možná platba iba cez platobnú kartu VISA., MasterCard,PayPal, sporopay, VeBay, OTPpay a cez ČSOB banku. Presná cena poštovného sa Vám vypočíta podľa tabulky, po skompletizovaní a po spresnení hmotnosti Vašej objednávky. Orientačné ceny si môžete vypočítať z nasledovnej tabuľky /poštovné sa platí aj pri objednávke nad 49 €/. Balíky zasielame 2. triedou.

  Česká republika Európska únia Ostatné štáty sveta
balík do 1 kg 9,50 € 17,50 € 19,00 €
balík do 2 kg 11,50 € 19,50 € 24,50 €
balík do 3 kg 12,00 € 22,00 € 29,50 €
balík do 4 kg 12,50 € 24,50 € 34,50 €
balík do 5 kg 13,00 € 26,50 € 39,50 €
balík do 6 kg 13,50 € 29,00 € 45,50 €
balík do 7 kg 14,50 € 33,50 € 50,00 €
balík do 8 kg 15,50 € 36,00 € 55,50 €
balík do 9 kg 17,00 € 39,50 € 60,00 €
balík do 10 kg 18,50 € 42,00 € 65,00 €

   Tovar dodávame v lehote od 2 do 10 pracovných dní. Dodacia lehota sa môže predĺžiť  v prípade objednávania titulov zo zahraničia. Kníhkupectvo DIDEROT s.r.o. nenesie zodpovednosť za oneskorené dodanie tovaru spôsobené vinou poštovej spoločnosti.

Spôsob platby
1. dobierka
2. elektronické bankovníctvo (VeBay, PayPal , CardPay, SporoPay, ČSOB Platobné tlačítko)
3. prevodný príkaz na základe vystavenej predfaktúry (iba firmy a organizácie)

4. osobný odber priamo v predajni - platba v hotovosti, alebo terminálom, bez poštového poplatku. Nie je možné uplatniť dalšie zľavy :  ISIC , ITIC , IYTC , EURO26 , EGOCARD , SPHERE CARD .

   Ku každej zásielke je priložená faktúra - daňový doklad, ktorá zároveň slúži ako záručný list . Ak doklad chýba, prosíme Vás, aby ste nás čo najskôr informovali telefonicky alebo na našu e-mailovú adresu info@diderot.sk.

Záručná doba a reklamácie
    Na všetok predávaný tovar je poskytovaná zákonom stanovená záručná doba 24 mesiacov a začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom, ak nie je uvedené inak.

DIDEROT s.r.o. ručí zákazníkovi za:
1. dodržanie ceny, ktorá bola platná v čase odoslania objednávky zákazníkom
2. dodanie tovaru tak, aby nebol poškodený a v objednanom množstve
3. zaslanie daňového dokladu

Naše online kníhkupectvo nenesie zodpovednosť za prípadné:

1. oneskorené doručenie tovaru zavinené doručovateľom
2. oneskorené doručenie tovaru zapríčinené nesprávne udanou adresou prijímateľa
3. poškodenie zavinené doručovateľom                                                                  

4. zažltnuté strany /pri knihách, ktoré nie sú vyrobené z kvalitného papiera, nevieme zaručiť farbu papiera, ktorá sa môže pôsobením času zmeniť - zožltnúť/

5. knihy staršieho roku vydania môžu mať malé chyby krásy, ktoré vznikajú pôsobením času a uskladnením na poličkách.

Zrušenia objednávky

Vyhradzujeme právo stornovať Vašu objednávku na tovar, ak Vám ho nebudeme schopní dodať z dôvodu vypredania zásob alebo stiahnutia z ponuky.

 

Alternatívne riešenie sporov, vrátenie tovaru

V prípade, že nie ste spokojný s vybavením Vašej objednávky, dodaným tovarom, alebo našimi službami, informujte nás na info@diderot.sk. Pokiaľ sme Vašu reklamáciu nevybavili k Vašej spokojnosti, alebo ak sa domnievate, že sme mohli porušiť Vaše práva, máte možnosť riešiť spor mimosúdnou cestou prostredníctvom systému alternatívneho riešenia sporov. Rieši to zákon č. 102/2014 Z.z. - Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho. Môžete podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu podľa zákona 391/2015 Z.z.


Alternatívne riešenie sporov môže využiť len spotrebiteľ (fyzická osoba), ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania. Alternatívne riešenie sporov sa týka len sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim, ktorého hodnota presahuje 20 eur, vyplývajúceho zo spotrebiteľskej zmluvy uzatvorenej na diaľku.
Subjekt alternatívneho riešenia sporov podľa §3 zákona 391/2015 Z.z. môže od vás za začatie riešenia sporu požadovať úhradu poplatku do výšky 5 eur s DPH.

V zmysle ustanovenia § 7 ods. 6 písm. j/ zákona o ochrane spotrebiteľa pri zmluvách uzavretých na diaľku, spotrebiteľ – kupujúci nie je oprávnený odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom je predaj kníh a CD nosičov nedodávaných v ochrannom obale.
 

Reklamácie
    Ak chcete poškodený tovar reklamovať, pošlite poškodené knihy späť na našu adresu (DIDEROT s.r.o., Eötvösova 59/2817, P.O.Box 141, 945 05 Komárno) - prosím neposielajte dobierkou ! Do balíka treba priložiť list s odôvodnením reklamácie a kópiu daňového dokladu, ktorý sme poslali s tovarom a kópiu ústrižku od doručovateľa.
    Reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 20 pracovných dní odo dňa prijatia reklamovaného tovaru. Poškodený tovar alebo inú reklamáciu je potrebné nahlásiť najneskôr do 48 hodín od prebratia zásielky v pracovných dňoch od 09:00 hod do 16:00 hod, neskoršie oznámená reklamácia zásielky nemusí byť uznaná. Poprosíme Vás o oznámenie problému na info@diderot.sk, prípadne o skontaktovanie sa s naším personálom na linke 035/77 01 152. My Vás budeme bezodkladne kontaktovať a budeme sa snažiť o rýchle vyriešenie Vašeho problému.


1.  Poškodený tovar (tlačové vady, chýbajúce strany): vymeníme a zašleme bezplatne hneď po doručení poškodeného tovaru (Vaše náklady spojené s vrátením tovaru nepreplácame).
2. Pri reklamácii poškodenej knihy vám do 10 pracovných dní vrátime peniaze v prípade, ak nie je možná výmena a ak ste už za tovar zaplatili (poštovné sa neprepláca).
3. Nesprávne dodaný tovar: vymeníme a zašleme bezplatne hneď po doručení nesprávne dodaného tovaru.


 

Ceny sú v € s DPH
 

INFORMÁCIA

Súhlasím s posielaním informačných emailov.

Zľavy na našej stránke www.diderot.sk sa nevzťahujú na knihy v kamennom kníhkupectve!

 

Orgán dozoru:
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Nitriansky kraj
PO BOX 49A, Staničná 9, 950 50 Nitra 1
odbor technickej kontroly výrobkov a ochrany spotrebiteľa