Obchodné podmienky


VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ PODMIENKY

   Obchodné podmienky upravujú základné ustanovenia o podmienkach predaja a dodaní tovaru medzi predávajúcim (www.diderot.sk - DIDEROT s.r.o. , Eötvösova 59/2817 , Komárno 945 01 , Slovensko) a kupujúcim, vzťahujú sa na všetky objednávky uskutočnené medzi predávajúcim a kupujúcim prostredníctvom distribučných ciest, pokiaľ nie je dohodnuté inak.

 

Registrovanie zákazníka

    Na našom on-line kníhkupectve môžete nakupovať aj bez registrácie. Pri zaregistrovaní si však budete môcť kontrolovať staršie objednávky a získate pravidelné informácie o novinkách a zľavách na knižnom trhu – registrácia prebehne po vyplnení potrebných údajov. Možnosť "uloženia na poličku" je možná len pre registrovaných zákazníkov.

Objednávky

Pri každom titule je uvedaná dodacia doba. Knihy s dodacou dobou 1 deň /pracovné dni/ máme skladom v predajni a tituly s dodacou dobou 4 - 10 dní /pracovné dni/  zabezpečujeme u vydavateľa /doobjednávame ich/.


1.    POTVRDENIE OBJEDNÁVKY: Pri objednávaní prostredníctvom e-shopu zákazník automaticky obdrží potvrdenie o evidovaní objednávky, keď odošle objednávku z košíka.

2.    ZÁVÄZNÉ OBJEDNÁVKY: Zaväzné objednávky zaväzujú k odberu tovaru a slúžia aj ako rezervácia. Vybavujeme ich obratom. Bežná dodacia lehota je 1 - 2 pracovné dní, vo výnimočných prípadoch dlhšie. Objednávka sa považuje za odoslanú momentom doručenia DIDEROT kníhkupectvu, a to v prípade, že obsahuje všetky požadované údaje. Odoslaná objednávka je návrhom kupujúceho na uzavretie kúpnej zmluvy s predávajúcim. Zhrnutie objednávky Vám bude zaslané na e-mailovú adresu kupujúceho, je považované za akceptáciu objednávky, na základe ktorého dochádza k uzavretiu kúpnej zmluvy. Uzavretím kúpnej zmluvy sa predávajúci zaväzuje dodať kupujúcemu objednaný tovar v požadovanej kvalite a cene. Kupujúci sa zaväzuje dodaný tovar prevziať a zaplatiť zaň dohodnutú kúpnu cenu a náklady na doručenie tovaru.

3.    KNIHY NA POLIČKE : T.j knihy odložené „na poličke” slúžia na predbežný prehľad o plánovanom tovare na objednanie, avšak nezaväzuje tento tovar odobrať, zároveň však neslúži ani ako rezervácia. Funkcia „uložené na poličke“ má informačný charakter a môžete ju kedykoľvek upraviť alebo aj zrušiť.
 
Ceny a dodacia lehota
    Pre zákazníka sú platné ceny, ktoré boli uvedené v čase záväzného objednávania tovaru. Kníhkupectvo DIDEROT s.r.o. si vyhradzuje právo zmeny cien v závislosti od zmien cien určených od iných dodávateľov.
    Pre registrovaných zákazníkov ponúkame možnosť vyzdvihnúť si tovar priamo v našom kníhkupectve DIDEROT s.r.o. v Komárne, ušetríte si poplatok za dopravu (táto ponuka je možná len pre registrovaných zákazníkov a je ju možné uskutočniť len vrámci Slovenskej republiky z bezpečnostých dôvodov), platba sa môže uskutočniť vopred na účet /internetbanking/, alebo prebehne v predajni (hotovosť / terminál / poukážky). Objednávka je vyzdvihnuteľná po preukázaní objednávkového čísla, ktoré Vám bude udelené automaticky po záväznom objednaní. Po spracovaní Vašej objednávky Vás upovedomíme emailom, že máte pripravenú objednávku na Osobný odber.

   Na doručovanie Vašich objednávok využívame služby kuriérskej spoločnosti GLS, ktorá Vás upovedomí o stave a termíne dodania Vašej objednávky.
       Dodacia lehota ,ktorá je uvedená pri každom titule znamená, do koľkých  pracovných dní dané tituly expedujeme. K tejto dobe treba pripočítať bežne 1 - 2 pracovné dni, kým sa k Vám zásielka dostane.

 
Doprava - Slovensko

    Poplatok za dopravu je kuriérskou spoločnosťou GLS je účtovaný podľa hodnoty Vašej objednávky a spôsobu platby na území SR:

spôsob dopravy

hodnota objednávky do 49 eur

spôsob platby

platobná brána CardPay

dobierka

GLS kuriér

3.50 €

zadarmo

0.90 €

osobný odber

zadarmo

zadarmo

zadarmo = hotovosť, terminál, poukážky

spôsob dopravy

hodnota objednávky nad 49 eur

spôsob platby

platobná brána CardPay

dobierka

GLS kuriér

zadarmo

zadarmo

0.90 €

osobný odber

zadarmo

zadarmo

zadarmo = hotovosť, terminál, poukážky


GLS kuriérska spoločnosť ponúka mnohé benefity, hlavné výhody sú:
Automatické poistenie všetkých balíkov do sumy 331,94 €.
Preprava z domu - do domu na akúkoľvek adresu.
V cene prepravy je zahrnuté aj opakované druhé doručenie balíka.

   Pri každom titule je dodacia lehota, t.j. doba, za ktorú je kniha pripravená na zaslanie. Pri objednávaní kníh s rôznou dobou dodania, sa knihy automaticky „počkajú“, t.j. objednávka sa odošle až po jej skompletizovaní. Týka sa to titulov na maďarskej strane, kde máte možnosť objednania kníh, ktoré nemáme skladom, ale vieme ich pre Vás zabezpečiť. Všetky tituly, pri ktorých je dodacia lehota 1 - 3 pracovné dni máme skladom a hneď sú k dispozícii.

    

Doprava - Zahraničie
    Platba na dobierku mimo územia SR nie je možná (z technických dôvodov nie je možný ani osobný odber).  Pri doručovaní zásielok do ostatných krajín je možná platba cez platobnú bránu CardPay. Presná cena dopravy sa Vám vypočíta podľa tabulky, po skompletizovaní a po spresnení hmotnosti Vašej objednávky. Orientačné ceny si môžete vypočítať z nasledovnej tabuľky (doprava sa platí aj pri objednávke nad 49 €). Zásielky posielame GLS kuriérskou spoločnosťou.

 

do 2 kg

do 5 kg

do 10 kg

do 20 kg

Zóna 1

12.00 €

23.70 €

27.50 €

33.50 €

Zóna 2

15.00 €

29.60 €

34.20 €

42.30 €

Zóna 3

17.90 €

35.50 €

40.90 €

50.70 €

Zóna 4

60.00 €

89.80 €

112.10 €

168.20 €


Zóna 1    Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko, Rumunsko, Chorvátsko
Zóna 2    Poľsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Luxembursko, Lichtenštajnsko, Bulharsko, Švajčiarsko
Zóna 3    Dánsko, Francúzsko, Taliansko, Írsko, Monako, San Manno, Vatikán
Zóna 4    Litva, Lotyšsko, Španielsko, Švédsko, Estónsko, Nórsko, Grécko, Portugalsko, Fínsko
 

   Tovar dodávame v lehote od 2 do 10 pracovných dní (v závislosti od krajiny objednania) od spracovania Vašej objednávky. Kníhkupectvo DIDEROT s.r.o. nenesie zodpovednosť za oneskorené dodanie tovaru spôsobené vinou kuriérskej spoločnosti.

 

Spôsob platby

*Dobierka

*Online platba CardPay

*Bankový prevod

*Platba v predajni (hotovosť / terminál / poukážky)

 

Pri objednávkach pod 49 Eur, v rámci Slovenskej republiky dodávaných kuriérskou spoločnosťou GLS sa účtuje poplatok za dopravu 3,50 Eur. Dopravné náklady za doručenie tovaru kupujúcemu neúčtujeme pri objednávkach, ktorých hodnota presiahne sumu 49 Eur.

Kupujúci má možnosť uhradiť predávajúcemu cenu dohodnutú v kúpnej zmluve jedným z nasledujúcich spôsobov platby:

Dobierka (platbou pri prevzatí tovaru u doručovateľa), pri platbe na dobierku pri prevzatí zásielky je účtovaný poplatok 0,90 Eur, záväzok kupujúceho sa považuje za splnený v momente odovzdania kúpnej ceny kuriérovi.

Online platba CardPay,  platba kartou online na účet spoločnosti DIDEROT pred dodaním tovaru s využitím platobných kariet, záväzok kupujúceho sa považuje za splnený v momente pripísania kúpnej ceny na účet predávajúceho, alebo odovzdania kúpnej ceny kuriérovi.

Bankovým prevodom, zákazníkovi odošleme na ním zadanú e-mailovú adresu predfaktúru na uhradenie a po jej vyplatení zašleme objednaný tovar s faktúrou.

V prípade škôl a inštitúcií vieme na základe dohody doriešiť inviduálne každú požiadavku.

Platba v predajni - Osobný odber priamo v predajni - platba v hotovosti, terminálom, poukážkami, bez poštového poplatku. K objednávkam cez www.diderot.sk pri ktorých bol vybraný ako spôsob platby Osobný odber v predajni už nie je možné uplatniť dalšie zľavy :  ISIC , ITIC , EURO26 , EGOCARD , SPHERE CARD. Objednávky, ktoré si nepreberiete do 5 pracovných dní, môžeme zrušiť z dôvodu neprevzatia, ak nebolo dohodnuté inak.

   Ku každej zásielke je priložená faktúra - daňový doklad, ktorá zároveň slúži ako záručný list . Ak doklad chýba, prosíme Vás, aby ste nás čo najskôr informovali telefonicky, alebo na našu e-mailovú adresu info@diderot.sk.

 

Záručná doba a reklamácie

    Na všetok predávaný tovar je poskytovaná zákonom stanovená záručná doba 24 mesiacov a začína plynúť dňom prevzatia tovaru zákazníkom, ak nie je uvedené inak.

DIDEROT s.r.o. ručí zákazníkovi za:
1. dodržanie ceny, ktorá bola platná v čase odoslania objednávky zákazníkom
2. dodanie tovaru tak, aby nebol poškodený a v objednanom množstve
3. zaslanie daňového dokladu

Naše online kníhkupectvo nenesie zodpovednosť za prípadné

1. oneskorené doručenie tovaru zavinené doručovateľom

2. oneskorené doručenie tovaru zapríčinené nesprávne udanou adresou prijímateľa

3. poškodenie zavinené doručovateľom                                                                  

4. zažltnuté strany /pri knihách, ktoré nie sú vyrobené z kvalitného papiera, nevieme zaručiť farbu papiera, ktorá sa môže pôsobením času zmeniť - zožltnúť/

5. knihy staršieho roku vydania môžu mať malé chyby krásy, ktoré vznikajú pôsobením času a uskladnením na poličkách.

 

Zrušenia objednávky

Vyhradzujeme právo stornovať Vašu objednávku na tovar, ak Vám ho nebudeme schopní dodať z dôvodu vypredania zásob alebo stiahnutia z ponuky.

 

Alternatívne riešenie sporov, vrátenie tovaru

V prípade, že nie ste spokojný s vybavením Vašej objednávky, dodaným tovarom, alebo našimi službami, informujte nás na info@diderot.sk. Pokiaľ sme Vašu reklamáciu nevybavili k Vašej spokojnosti, alebo ak sa domnievate, že sme mohli porušiť Vaše práva, máte možnosť riešiť spor mimosúdnou cestou prostredníctvom systému alternatívneho riešenia sporov. Rieši to zákon č. 102/2014 Z.z. - Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho. Môžete podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu podľa zákona 391/2015 Z.z.


Alternatívne riešenie sporov môže využiť len spotrebiteľ (fyzická osoba), ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania. Alternatívne riešenie sporov sa týka len sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim, ktorého hodnota presahuje 20 eur, vyplývajúceho zo spotrebiteľskej zmluvy uzatvorenej na diaľku.
Subjekt alternatívneho riešenia sporov podľa §3 zákona 391/2015 Z.z. môže od vás za začatie riešenia sporu požadovať úhradu poplatku do výšky 5 eur s DPH.

V zmysle ustanovenia § 7 ods. 6 písm. j/ zákona o ochrane spotrebiteľa pri zmluvách uzavretých na diaľku, spotrebiteľ – kupujúci nie je oprávnený odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom je predaj kníh a CD nosičov nedodávaných v ochrannom obale.
 

Reklamácie
    Ak chcete poškodený tovar reklamovať, pošlite poškodené knihy späť na našu adresu (DIDEROT s.r.o., Eötvösova 59/2817, P.O.Box 141, 945 05 Komárno) - prosím neposielajte dobierkou ! Do balíka treba priložiť list s odôvodnením reklamácie a kópiu daňového dokladu, ktorý sme poslali s tovarom a kópiu ústrižku od doručovateľa.
    Reklamácia bude vybavená v čo najkratšom čase, najneskôr však do 20 pracovných dní odo dňa prijatia reklamovaného tovaru. Poškodený tovar alebo inú reklamáciu je potrebné nahlásiť najneskôr do 48 hodín od prebratia zásielky v pracovných dňoch od 09:00 hod do 16:00 hod, neskoršie oznámená reklamácia zásielky nemusí byť uznaná. Poprosíme Vás o oznámenie problému na info@diderot.sk, prípadne o skontaktovanie sa s naším personálom na linke 035/77 01 152. My Vás budeme bezodkladne kontaktovať a budeme sa snažiť o rýchle vyriešenie Vašeho problému.


1.  Poškodený tovar (tlačové vady, chýbajúce strany): vymeníme a zašleme bezplatne hneď po doručení poškodeného tovaru (Vaše náklady spojené s vrátením tovaru nepreplácame).
2. Pri reklamácii poškodenej knihy vám do 10 pracovných dní vrátime peniaze v prípade, ak nie je možná výmena a ak ste už za tovar zaplatili (poštovné sa neprepláca).
3. Nesprávne dodaný tovar: vymeníme a zašleme bezplatne hneď po doručení nesprávne dodaného tovaru.


 

Kúpna cena vždy zahŕňa DPH a je stanovená v mene Euro.
 

INFORMÁCIA

Zľavy na našej stránke www.diderot.sk sa nevzťahujú na knihy v kamennom kníhkupectve!

 

Orgán dozoru:
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Nitriansky kraj
PO BOX 49A, Staničná 9, 950 50 Nitra 1
odbor technickej kontroly výrobkov a ochrany spotrebiteľa