Spôsoby dopravy a platby

Doprava - Slovensko

Na dopravu využívame kuriérsku spoločnosť GLS. Poplatok za dopravu je účtovaný podľa hodnoty Vašej objednávky a spôsobu platby na území SR:

spôsob dopravy

hodnota objednávky do 49 eur

spôsob platby

platobná brána CardPay

dobierka

GLS kuriér

3.50 €

zadarmo

0.90 €

osobný odber

zadarmo

zadarmo

zadarmo = hotovosť, terminál, poukážky

spôsob dopravy

hodnota objednávky nad 49 eur

spôsob platby

platobná brána CardPay

dobierka

GLS kuriér

zadarmo

zadarmo

0.90 €

osobný odber

zadarmo

zadarmo

zadarmo = hotovosť, terminál, poukážky

Pri každom titule je dodacia lehota, t.j. doba, za ktorú je kniha pripravená na zaslanie. Pri objednávaní kníh s rôznou dobou dodania, sa knihy automaticky „počkajú“, t.j. objednávka sa odošle až po jej skompletizovaní. Týka sa to titulov na maďarskej strane, kde máte možnosť objednania kníh, ktoré nemáme skladom, ale vieme ich pre Vás zabezpečiť. Všetky tituly, pri ktorých je dodacia lehota 1 pracovný deň, máme skladom a hneď sú k dispozícii na našej adrese: Tržničné námestie 4810, 945 01 Komárno)

    

Doprava - Zahraničie
Platba na dobierku mimo územia SR nie je možná (z technických dôvodov nie je možný ani osobný odber).  Pri doručovaní zásielok do ostatných krajín je možná platba cez platobnú bránu CardPay. Presná cena dopravy sa Vám vypočíta podľa tabulky, po skompletizovaní a po spresnení hmotnosti Vašej objednávky. Orientačné ceny si môžete vypočítať z nasledovnej tabuľky (doprava sa platí aj pri objednávke nad 49 €). Zásielky posielame GLS kuriérskou spoločnosťou.

 

do 2 kg

do 5 kg

do 10 kg

do 20 kg

Zóna 1

12.00 €

23.70 €

27.50 €

33.50 €

Zóna 2

15.00 €

29.60 €

34.20 €

42.30 €

Zóna 3

17.90 €

35.50 €

40.90 €

50.70 €

Zóna 4

60.00 €

89.80 €

112.10 €

168.20 €


Zóna 1    Česká republika, Maďarsko, Rakúsko, Slovinsko, Rumunsko, Chorvátsko
Zóna 2    Poľsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Luxembursko, Lichtenštajnsko, Bulharsko, Švajčiarsko
Zóna 3    Dánsko, Francúzsko, Taliansko, Írsko, Monako, San Manno, Vatikán
Zóna 4    Litva, Lotyšsko, Španielsko, Švédsko, Estónsko, Nórsko, Grécko, Portugalsko, Fínsko


Tovar dodávame v lehote od 2 do 10 pracovných dní (v závislosti od krajiny objednania) od spracovania Vašej objednávky. Kníhkupectvo DIDEROT s.r.o. nenesie zodpovednosť za oneskorené dodanie tovaru spôsobené vinou kuriérskej spoločnosti.

 

Spôsob platby

  • Dobierka
  • Online platba kartou
  • Bankový prevod
  • Platba v predajni (hotovosť / terminál / poukážky)

Pri objednávkach pod 49 Eur, v rámci Slovenskej republiky dodávaných kuriérskou spoločnosťou GLS sa účtuje poplatok za dopravu 3,50 Eur. Dopravné náklady za doručenie tovaru kupujúcemu neúčtujeme pri objednávkach, ktorých hodnota presiahne sumu 49 Eur.

Kupujúci má možnosť uhradiť predávajúcemu cenu dohodnutú v kúpnej zmluve jedným z nasledujúcich spôsobov platby:

Dobierka (platbou pri prevzatí tovaru u doručovateľa), pri platbe na dobierku pri prevzatí zásielky je účtovaný poplatok 0,90 Eur, záväzok kupujúceho sa považuje za splnený v momente odovzdania kúpnej ceny kuriérovi.

Online platba CardPay, platba kartou online na účet spoločnosti DIDEROT pred dodaním tovaru s využitím platobných kariet, záväzok kupujúceho sa považuje za splnený v momente pripísania kúpnej ceny na účet predávajúceho, alebo odovzdania kúpnej ceny kuriérovi. (Návod - ako nakupovať cez CardPay)
 

Bankovým prevodom, zákazníkovi odošleme na ním zadanú e-mailovú adresu predfaktúru na uhradenie a po jej vyplatení zašleme objednaný tovar s faktúrou.

V prípade škôl a inštitúcií vieme na základe dohody doriešiť inviduálne každú požiadavku.

Platba v predajni - Osobný odber priamo v predajni (Tržničné námestie 4810, 945 01 Komárno) - platba v hotovosti, terminálom, poukážkami, bez poštového poplatku. K objednávkam cez www.diderot.sk pri ktorých bol vybraný ako spôsob platby Osobný odber v predajni už nie je možné uplatniť dalšie zľavy :  ISIC , ITIC , EURO26  , SPHERE CARD .
Objednávky, ktoré si nepreberiete do 5 pracovných dní, môžeme zrušiť z dôvodu neprevzatia, ak nebolo dohodnuté inak.

Ku každej zásielke je priložená faktúra - daňový doklad, ktorá zároveň slúži ako záručný list . Ak doklad chýba, prosíme Vás, aby ste nás čo najskôr informovali telefonicky, alebo na našu e-mailovú adresu info@diderot.sk.