Keresési eredmények
A világtörténelem legnagyobb birodalmai rengeteg vér és háborúskodás révén jöttek létre. Némelyiket évszázadokon keresztül sikerült fenntartani, mások pedig pár esztendő alatt széthullottak és eltűntek a semmiben.Az általuk hátrahagyott örökség azonban…
A Föld benépesítése után még számtalan felfedeznivaló maradt az emberiség szá-mára. Elődeinkben olthatatlan vágy égett, hogy behatoljanak a dzsungelek legmélyére, átvágjanak a halálosan forró sivatagokon és felmásszanak a legmagasabb hegytetők-re, napjainkban…
Magyarország Európa szívében, a Kárpát-medencében fekszik. 1100 éve ez a hely az otthonunk, s százszorszép hazánk megannyi kinccsel örvendezteti meg a benne lakókat. Tudod, melyik a legsósabb tavunk? Gondoltad volna, hogy évmilliókkal ezelőtt óceán hullámzott…
Hosszú időbe telt, mire az ember meghódította a Földet, és felfedezte ezernyi csodáját. Tudod, mit hittek régen a világ végének? Hol húzódnak a kontinensek határai? Tényleg léteznek a Csokoládé-hegyek, vagy csak a gyermeki képzelet szüleményei? Élnek…
Ebben a munkafüzetben játékos feladatokon keresztül gyakorolhatják a gyerekek a tananyagot. Ezenfelül lehetőséget ad a logikai, gondolkodtató feladatok megoldására is. Jó munkát és sok sikert kívánunk!
A bennünket körülvevő világ számtalan titkot rejt. Századokkal ezelőtt élt őseink még babonás félelemmel tekintettek az általuk nem értett jelenségekre, a tudomány segítségével azonban egyre több talányról sikerül fellebbentenünk a fátylat. Tudod, miért…
"Az állatkertek nem csak az emberek szórakoztatására mutatják be a világ különleges teremtményeit, de fontos szerepet játszanak abban is, hogy megőrizhessük Földünk faunájának sokszínűségét. Színes, látványos fotókkal illusztrált könyvünk a legnépszerűbb,…
A mindennapi beszéd során használt szavaink több száz, sőt olykor több ezer évesek lehetnek. Bár tökéletesen betöltik szerepüket, vagyis lehetővé teszik számunkra az egymás közötti kommunikációt, kifejezéseink jó részének eredeti jelentései mára elhomályosultak.…
"Hallottatok-e már a bátor nyúlról, aki nem félt se a farkastól, se a rókától? S vajon hallottatok-e valaha az ostoba medvéről, vagy a kecskegidákról meg a farkasról? Tudjátok-e, miért alszik a medve télen, és hogy kik laknak a vityillóban? Róluk és…
"Az autót, motorkerékpárt, biciklit vagy villamost az emberek szívesen használják a mindennapi közlekedésük során. A repülőgép, az óceánjáró hajó, sőt az űrrakéta is megszokott dolgoknak számítanak ma már, míg a mágnesvasút és az elektromos autó a jelenünk…
Az első középkori várak a IX. század táján épültek, és úgy váltak egyre bonyolultabbá, erősebbé, ahogy az ostromtechnika is fejlődött. A magyarországi erősségek nagy része a történelem folyamán elpusztult, a világ más tájain azonban sokszor meglepően…
Milyen nagy a Föld? A XX. század óta joggal érezhetjük úgy, hogy bolygónk egyre zsugorodik, hiszen a tudományos-technikai fejlődés következtében ma már néhány óra alatt eljuthatunk egyik kontinensről a másikra, és csupán másodpercekbe telik, hogy - írás-ban…
Nyelvtörők, játékok, mondókák gyerekeknek.
Az elmúlt évezredekben számtalan titkát feltártuk Földünknek és a világegyetemnek, ám azok továbbra is sok-sok rejtélyt tartogatnak az emberiség számára. Tudtad, hogy néhány különleges pók- és békafaj mérge halálosabb veszélyt jelent talán még a fegyvereknél…
Az állatvilágban kegyetlen harc folyik a táplálékért, a területért, az életben mara-dásért. A szabály egyszerű: minél kisebb vagy, annál több ellenséggel rendelke-zel, és ez éppúgy igaz az aprócska rovarokra és rágcsálókra, mint a csúcsraga-dozók utódaira.…
A természet okos mérnökként tervezte meg a Földet lakó élőlényeket. A vízi állatoknak kopoltyút adott, a szárazföldieknek lábakat és szilárd gerincet, a madaraknak pedig szárnyakat. Az évmilliók során minden élőlény kiválóan alkalmazkodott környezetéhez,…
Vajon milyen jövő vár gyermekeinkre, unokáinkra? Néhány évtized múlva önvezető járművek róják az utakat, a fejünk fölött pedig repülő autók húznak el. Kirándulni a Holdra megyünk, vagy talán a Marsra, és a távoli bolygókon létesített kolóniákon oda költözött…
A körülöttünk lévő világról számos tévhit él bennünk. Valóban nem lé-tezhet barátság kutyák és macskák között? Tényleg a sajt az egér ked-venc csemegéje, a nyulak pedig répát szeretnek leginkább rágcsálni? A paradicsomot a zöldségek vagy a gyümölcsök…
A gyerekekben ösztönös kíváncsiság él a bennünket körülvevő világ iránt. Miért hosszú a zsiráf nyaka? Miért túr a vakond? Miért alszanak téli álmot bizonyos állatok? Miért ló a víziló? Miért nem élnek pingvinek az Északi-sarkvidéken? Miért kapja be a…