Keresési eredmények
Az orvostudomány hatalmas fejlődése az utolsó évtizedben, ezen belül az alaptudományoké, konkrétan az anatómia és az élettan tudományoké, szükségessé tette, hogy kilenc változatlan kiadás után a sikeres Anatómia-Élettan könyv megújuljon. Fehér Erzsébet…
Jelen kötet a nagy sikerű, immár fogalommá vált Donáth-féle atlasz 12. kiadása. Olyan anatómiai atlasz, amely a részletek mellőzésével az emberi test valamennyi régióját ábrázolja. A szerző célkitűzése, hogy használójának egyetlen kötet keretében olyan…
A meditáció elképesztő sebességgel vált egy szűk, alig ismert területből a pszichoterápia egyik leginkább kutatott, ígéretes tudományágává, melynek eredményei lenyűgözőek. Ha azt mondanánk, hogy dolgoznak a tablettán, amely képes megváltoztatni az agy…
Bizonyára mindenki, aki egyszer maga is átélte a fogfájás kínzó élményét, szeretné gyermekeit megóvni ettől a szenvedéstől. Annál is inkább így van ez, mert mindenki tudja, milyen nagy az egészséges fogak jelentősége szervezetünk egészségi állapota szempontjából,…
Az alapvető konfliktushelyzetek a szülő-gyermek viszonyban vagy a párkapcsolatokban változatlanok. A szerelem vagy a féltékenység minden korban előfordult, ahogy bármely más érzelmi megnyilvánulás. Az ókori görög drámákból vagy Shakespeare műveiből meg…
„Nem akarom elkiabálni” – mondjuk sokszor, miközben ujjunkat behajlítva háromszor alulról az asztal lapján kopogunk. De honnan ez a mozdulat? Egy auvergne-i francia szinte automatikusan keresztet vet, ha a kenyér a vajas felével ér földet, számára ez…
Sobel Gábor szülész-nőgyógyász szakorvos és Czigléczki Gábor idegsebész szakorvos, gerincspecialista közös munkája ötvözi a két szakterület nézőpontját, így ad hasznos tanácsot a várandósoknak és a kismamáknak, akiknek gyakran a boldogan töltött 9 hónapját…
A tankönyv az Egészségtudomány Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karának és az Egészségügyi Szakiskolák tanulói részére készült. A tudományágak fejlődésével új ismeretek (pl. genetika) kerültek előtérbe az egészségügyi oktatásban, gyógyításban, megelőzésben;…
A félelem megdermeszt vagy menekülésre késztet. Vagy arra, hogy felülmúld önmagad. Ez a félelem paradoxona. A félelem velünk van a világ kezdete óta. Kezdetben a világ egymagában volt, az első kozmikus ember, Purusa alakjában. Purusa körültekintett,…
2017-ben a Collins szótár az év szavának a fake news-t (féknyúz) választotta. Maga az álhír vagy kamuhír jelensége azóta létezik, amióta a hazugságok hatékonyságát a tömegkommunikáció nagyságrendekkel megnövelte.
Az elsősegélynyújtás kézikönyve egyaránt használható laikus segélynyújtók, szakképzett elsősegélynyújtók, egészségügyben tanulók és dolgozók, valamint az elsősegélynyújtás oktatásával (egyetemen, sürgősségi ellátásban, általános és középiskolai órák…
Az anatómiával kapcsolatos ismeretek az ókorba nyúlnak vissza, bár abban az időben mégnem voltak kifejezetten csak anatómiával foglalkozó orvosok. Az orvostudományban azóta végbement, emberi távlatokban szinte felmérhetetlen fejlődés folyamatosan a specializációfelé…
Ez a könyv szeretne segítséget nyújtani a gyerekek nyelvi fejlődéséhez a kezdetektől egészen a kisiskolás korig. Ötleteket adunk, hogy az együtt töltött idő minél több kreativitást, vidámságot, közösen megélt élményt jelentsen. Szeretnénk segítséget…
A sajtó útján vagy személyes beszélgetések alkalmával értesülünk emberi tragédiákról, amelyeknek alapjaként a szerelemféltés, a féltékenység valószínűsíthető. Mi a féltékenység közvetlen kiváltó oka? Megtépázott büszkeség? Sérülést szenvedett önérzet?…
Az anatómiával foglalkozó fejezetben nagy hangsúlyt kap a maxillofacialis régió: a szájüreg és képletei, a rágóízület, a mimikai és a rágóizmok, hiszen ezeknek az ismerete nélkülözhetetlen a továbbiak megértéséhez. A radiológiai fejezet rendkívül gazdag…
A szerző hosszú évekig gyűjtött tanári tapasztalatait, terapeutatudását, valamint a pszichológia számos különböző elméletének és módszertanának elemeit ötvözte ebben a könyvében. Abból indult ki, hogy önmagában kevés az eszmék és áramlatok, ideák általános…
A magyarok mindig különleges rokonszenvvel tekintettek az indiai kultúrára, és ez a nagy érdeklődés India művészete, történelme, nyelvei és vallásai iránt az idők során egyre erősödött. Azok a honfitársaink, akik indiai utazásuk vagy az ott végzett tevékenységük…
Azonos születési dátumok ismétlődése, születés a család számára sorsdöntő dátumok egyikén, balesetek több generáción át ugyanazon a napon, anyánkkal vagy nagyszüleinkkel azonos betegségek megjelenése: a családi történetekben sok ismétlődést találunk.…
„Lisztérzékenyeknek háziasszonyszemmel” cím alatt dolgoztam át és készítettem új gluténmentes recepteket, leírásokat. Próbáltam saját tapasztalati úton mindent úgy összeállítani, hogy érthető legyen hozzám hasonló egyszerű háziasszonyok, nagymamák számára…
A könyv a középfokú egészségügyi szakképzés, vagyis az ápolóképzés igényeinek megfelelően foglalja össze a belgyógyászat klinikai ismereteit. A bevezetőt a belgyógyászat tárgyának és történetének, majd az általános orvosi vizsgálatnak, a diagnózisnak…
A módszer Gregory Meyer és munkatársai nevéhez fűződik, akik a Toledói Egyetemen (USA) fejlesztették tovább a John E. Exner által életre hívott és évtizedeken át gondozott Comprehensive System-et. Az R-PAS Magyarországon bevezetés alatt áll, de nemzetközileg…
Mit kell tudni a migrénről? A migrén diagnosztizálása; az egyéni étrendi és egyéb kiváltó okok felismerése és kiküszöbölése. Receptek mindennapra: az előételtől a desszertig, hétköznapi és vendégváró fogások. Minden recepthez táblázat, amely mutatja,…
A csend, a tájból áradó nyugalom, a messzi vidékről idejövőnek talán már-már nyomasztó. Tekintetünk zavartalanul kószálhat szerte a határban: csak itt-ott tűnik fel egy-egy távoli tanya, gémeskút, legelésző nyáj vagy kúphalom. Mindig jó érzés újra és…
Mindannyiunknak vannak szülei, nagyszülei, azaz felmenői, rokonai. Egy család, amelyhez mi is tartozunk. Vajon hatással vagyunk-e egymásra, és ha igen, milyen összefüggések fedezhetők fel a családfakutatás és –elemzés során? Hogyan befolyásolhatja családunk…
E könyvet a Semmelweis Egyetem tanszékvezető endokrinológus professzora írta azzal a céllal, hogy egyrészt segítséget nyújtson a hormonbetegségek megértéséhez, másrészt olvasmányosan és könnyen érthetően mutassa be a területet az érdeklődőknek. A kötetből…
Jelen könyv célkitűzése, hogy olyan ismereteket adjon át a gyógyszerészek számára, melyek egyrészt felölelik a gyógyszertárakban leggyakrabban előforduló rosszullétek, sürgős felismerést kívánó kórképek körét; másrészt azok természetéről, kezeléséről…
Nem elég, ha ismerjük egy művész munkáit. Azt is tudni kell, mikor csinálta, miért, hogyan, milyen körülmények között. Egyszer majd biztosan kialakul egy új tudomány, talán embertudománynak fogják hívni, amely arra törekszik, hogy az alkotó emberen keresztül…